Wakacje za: 51 dni Strona Główna         Plan Lekcji         Sport         Galeria
Menu
SP-> Uroczysty Dzień Mamy i Taty w klasie Ic

Mamo i Tato!
Bardzo Wam dziękuję,
Za Wasze serce uśmiech Wam daruję.
Bądźcie szczęśliwi, żyjcie dla mnie długi czas
I pamiętajcie, że ja bardzo kocham Was.


Takie podziękowania i życzenia dzieci składały swoim rodzicom podczas niezwykłej uroczystości, która odbyła się w naszej szkole 26. Maja. To Dzień Mamy i Taty. Na ten dzień uczniowie przygotowali specjalny program artystyczny. Przejęte dzieci starały się jak najlepiej wyrazić swoją miłość i wdzięczność. Były wiersze recytowane prosto z serca i piosenki skierowane do mam i tatusiów. Nie zabrakło również akcentu tanecznego, rock`n roll w wykonaniu dzieci wywołał duże ożywienie i gorący aplauz. Na koniec dzieci wręczyły mamom czerwone róże, a tatusiom upominek. Na pięknie nakrytym stole, na którym nie zabrakło pachnących kwiatów, znalazł się również słodki poczęstunek dla rodziców. Uśmiech na twarzach przybyłych gości wyrażał radość i zadowolenie.

Dziękuję za przybycie i życzę drogim Rodzicom dużo szczęścia, zdrowia oraz zadowolenia ze swych pociech.

A Ropska

Zdjęcia w Galerii SP

Dodał: Administrator 03.06.2014, 17:15


SP-> Nauka w las nie idzie, czyli po ogłoszeniu wyników sprawdzianu na zakończenie Szkoły Podstawowej

30 maja 2014 r. w Zespole Szkół w Tuchowie uczniowie klasy VI a i VI b bardzo się ucieszyli na wieść o wynikach sprawdzianu.
Na szczególne uznanie zasługuje wynik klasy VI a ( 31 uczniów!), która w standardzie czytanie osiągnęła 84% pkt. Klasa VI b (28 uczniów) – 80%. Obie klasy osiągnęły wyniki powyżej średniej gminy, powiatu i województwa. Wynik ogólnopolski wyniósł 77%.

Praca w klasach, w których uczy się tak bardzo dużo uczniów, nie należy do łatwych.
Tym bardziej cieszą takie wyniki. I jak się okazuje, praca z testami (przygotowującymi do napisania sprawdzianu) od klasy czwartej poprzez piątą do szóstej, obowiązkowe czytanie lektur może usatysfakcjonować nauczyciela, rodziców, a przede wszystkim uczniów.
10 uczniów kl. VI a w standardzie czytanie osiągnęło maksymalny wynik: 10 pkt. 9 pkt – 7 uczniów.
12 uczniów z kl. VI a i 11 z kl. VI b – 30 pkt i więcej za napisanie całego sprawdzianu!
Czytanie sprawdzano 10 zadaniami. Uczniowie rozwiązywali zadania do tekstu popularnonaukowego Juliusza J. Herlingera ,,Zaklęty dźwięk’’ oraz do wiersza ,,Muzyka’’ Jerzego Kamila Weintrauba
W standardzie pisanie klasa VI a osiągnęła wynik na poziomie średniej województwa. A obie klasy VI a i VI b – powyżej średniej ogólnopolskiej.
Wszak jeśli czytamy ze zrozumieniem, potrafimy też napisać na temat. Nieprawdaż?
Jak się okazuje, nic nie zastąpi słowa drukowanego.

Po raz kolejny powtórzę: ,,Czytanie i pisanie za majątek stanie’’.
A tym, którzy jeszcze nie zawarli przyjaźni z książką (czytaniem, a nie oglądaniem), dedykuję słowa Ewy Szelburg- Zarembiny:
,,Książka: zwykłe papierowe karty,
znanych liter czarne, równe rzędy…
Zacznij czytać – to tak, jakbyś wkroczył
w świat przedziwny: bliski, a odmienny’’
.

Serdecznie gratuluję szóstoklasistom tak wspaniałych wyników. Życzę podobnych za 3 lata na ukończenie gimnazjum.

Renata Gąsior

Dodał: Administrator 02.06.2014, 20:06


SP-> Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty w Przedszkolu

W życiu małego dziecka Rodzice są najważniejszymi osobami. To pierwsi nauczyciele, ofiarujący swym pociechom miłość, troskę, bezpieczeństwo i wiedzę.

27 maja Przedszkolaki z pomocą nauczycielek, postanowiły zorganizować Dzień Mamy i Taty, aby podziękować swoim Rodzicom za trud, jaki włożyli w ich wychowanie, oraz za miłość jaką są obdarzani na co dzień.
To była piękna, pełna wzruszeń, uśmiechów i oklasków uroczystość. Bogaty repertuar słowno-muzyczno-taneczny pozostawił w zaproszonych Gościach niezapomniane wrażenie. Przedszkolaki z grupy 0 „A” i 0 „B” wspaniale recytowały wiersze, śpiewały i tańczyły.
Na koniec akademii dzieci zaśpiewały głośno „Sto lat” ukochanym Rodzicom oraz wręczyły im własnoręcznie wykonane prezenty.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaproszonym za zaszczycenie nas swoją obecnością, oraz za gromkie brawa.
Mamy nadzieję, że uroczystość Dnia Mamy i Taty w naszym Przedszkolu pozostanie na długo w pamięci wyjątkowych Gości.

Zdjęcia dostępne w galerii SP.

Anna Jurek

Dodał: Administrator 02.06.2014, 16:10


Odszedł p. Kazimierz Karwat

Z głębokim żalem zawiadamiamy,
że dnia 29 maja 2014 r., przeżywszy lat 69, zmarł Kazimierz Karwat.
Wychowawca wielu pokoleń - nauczyciel w Szkole Podstawowej, artysta i społecznik.
Do końca wierny opatrzności i swojemu posłaniu.
Pozostanie na zawsze z Nami
.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek, 2 czerwca 2014 r., o godzinie 12:30 w kościele św. Jakuba Apostoła w Tuchowie.

Dodał: Administrator 30.05.2014, 20:21


SP-> Z mitologią za pan brat po raz dwudziesty!!!

30 maja 2014 roku odbył się dla uczniów klas piątych konkurs czytelniczy ,,Z mitologią za pan brat’’. Niełatwe zadania konkursowe przygotowała i konkurs prowadziła pani Renata Szeląg – nauczyciel bibliotekarz. W jury zasiedli nauczyciele języka polskiego uczący w klasach piątych: pp. Renata Gąsior i Katarzyna Gawron. Nad ewentualnym łagodzeniem sporów (gdyby zaszła potrzeba, nawet kaduceuszem) w komisji czuwała pani Katarzyna Krupa.

Drużyny (w składzie para królewska: Zeus i Hera, Demeter, Atena, Hermes i Posejdon) zaczęły zmagania od rozpoznawania bogów. Następnie została sprawdzona znajomość historii. Telegramy mitologiczne okazały się łatwym zadaniem, w przeciwieństwie do pracy z tekstem i dokonania erraty nt. bogów i postaci. Uczniom podobały się zadania dotyczące koligacji rodzinnych i krzyżówek mitologicznych.
Każdy przedstawiciel drużyny musiał się zaprezentować nie tylko będąc przebranym (stroje pomysłowe, tutaj wielkie podziękowanie dla rodziców, którzy pomagali swym pociechom), ale i też przekonać jury, że to on może zostać zaangażowany do filmu. Niektórzy bardzo przeżywali swój występ i jest to zrozumiałe, gdy walczy się o rolę. Jak co roku jury nie miało wątpliwości, czy przyznać 5 pkt Demeter. Z klasy V a bogini pól i urodzajów wystąpiła z bukietem świeżych kłosów zbóż, chabrów i złocieni, z kl. V b – Demeter, ubrana na czarno, rozpaczała nad stratą Kory, a radosną i miłą, z koszykiem kwiatów, okazała się matka Kory z kl. V c.
Publiczność też nie próżnowała. Pani Renata Szeląg przygotowała zadania na odgadywanie, do jakiego boga lub postaci należy dany rekwizyt. Trzymając w ręku pudełko zapałek (Prometeusz), też można poczuć pustkę w głowie. Najwięcej punktów (11) dla swej drużyny zdobyła kl. V b. Pochwalić należy tutaj ucznia Mariusza Kawę, który słuchał uważnie i jeszcze szybciej odpowiadał.

Na koniec dzieci, nie zasiadające w drużynie, przedstawiały się przebrane za różne postaci mitologiczne. Świetna była scenka obrazująca męki Tantala. I Syzyf toczący swój głaz w Tartarze. Marzeniem dziewczynek było choć przez chwilę być Afrodytą.
Zwyciężyła klasa V a (168 pkt). Tuż za nią, depcząc po piętach, klasa V b (166 pkt). Miejsce trzecie przypadło klasie V c (149 pkt).

Należy podkreślić, że wszyscy wykazali się znakomitą wiedzą z mitologii greckiej.
Dwudziesty konkurs ,,Z mitologią za pan brat’’ przeszedł już do historii. Na pewno uczniowie będą mieli co wspominać.

Renata Gąsior

Dodał: Administrator 30.05.2014, 20:11<< 25 z 129 >>

Dla Uczniów
Dla Rodziców