Wakacje za: 244 dni Strona Główna         Plan Lekcji         Sport         Galeria
Menu
SP-> Hej kolęda, kolęda …

W dniu 21.01.2013 w naszej szkole odbył się konkurs kolęd i pastorałek, który dostarczył wielu emocji i pozwolił zatrzymać się jeszcze na chwilę w bożonarodzeniowym nastroju.
Uczniowie z klas 0-III zaprezentowali wspaniałe utwory świąteczne, przygotowane pod kierunkiem wychowawców.
Celem konkursu było kultywowanie zwyczaju śpiewania kolęd, rozbudzanie zainteresowania muzyką, a przede wszystkim docenianie dzieci uzdolnionych muzycznie.
Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: soliści i zespoły. Dzieci w przepięknych strojach zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i talenty artystyczne.
Po przesłuchaniu wszystkich uczestników, komisja konkursowa w składzie: Anna Jurek, Aneta Ropska, ks. Alfons Górowski, AnnaWójcik przyznała w kategorii soliści:

I miejsce – Oliwii Madejczyk z kl. II b
II miejsce – Wiktorii Stańczyk z kl. I a
II miejsce – Filipowi Firmuga z kl. III b
III miejsce – Wiktorii Sikorskiej z kl. II a
Wyróżnienie: Milenie Strojny z kl. III a

W kategorii zespoły:

I miejsce – Zespołowi “Wesoła Gramoda” z kl. II b w składzie: Zofia Gadowska,
Oliwia Budzik, Wiktoria Smołucha, Alicja Sobyra, Ewa Zoń
II miejsce – Chłopcom z kl. II C: Szymonowi Podrazie i Andrzejowi Chwistek
III miejsce - Zespołowi “Gwiazdeczki” z kl.I b w składzie: Dominik Dunaj, Patrycja Kamykowska, Izabela Srebro, Aleksandra Walocha
Wyróżnienie: Odziały przedszkolne 0 “a” i 0 “b”

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Pana Dyrektora Józefa Wzorka i ks. Alfonsa Górowskiego.

Konkurs poprowadziła wychowawca klasy 1c Aneta Ropska.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy.

Opracowała: Anna Jurek

Zdjęcia w dziale Galeria/SP

Dodał: Administrator 28.01.2014, 18:15


SP-> Szczęśliwy dzień dla klasy 2b SP !!!!!!!!!

24 stycznia 2014 roku okazał się szczęśliwym dniem dla klasy 2b SP. Od rana czekały na nas same pozytywne emocje.
Najpierw zostały ogłoszone wyniki Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek.
I co? I sama radość. Zajęliśmy pierwsze miejsca w dwóch kategoriach. Oliwia Madejczyk w kategorii solista i „Wesoła gromada pastuszków” w kategorii zespół. Dodatkowo, poza konkursem wystąpiły dzieci uczęszczające na zajęcia artystyczne. Była moc, była energia, było super.
Ale to nie koniec dobrych wiadomości. W minionym czasie prężnie przystąpiliśmy do akcji charytatywnej i usypywaliśmy w klasie „ Górę grosza”. Natrudziliśmy się bardzo. Oczywiście pomagały nam nasze kochane Rodziny. Napełniliśmy grosikami trzy duże pojemniki, co dało kwotę 389,99 zł . Nie ukrywamy, że w skrytości serca liczyliśmy na jakąś dobrą lokatę. I udało się !!!
Mamy pierwsze miejsce w szkole.

Zadowoleni, szczęśliwi i pełni satysfakcji z utęsknieniem czekamy już na ferie zimowe.

W imieniu drugoklasistów słów kilka skreśliła Elżbieta Fryzowska.

Zdjęcia w dziale Galeria/SP

Dodał: Administrator 28.01.2014, 16:33


GIM-> OTRZĘSINY KLASY 1A GIMNAZJUM

W październiku odbyły się otrzęsiny pierwszych klas gimnazjum, czyli przyjecie „kotów” do wspólnoty gimnazjalnej.
Trzecio gimnazjaliści przygotowali dla nad kilka zadań, prób, z którymi musieliśmy się zmagać, a jednocześnie rywalizować z klasami 1b i 1c. Punktem programu było zrobienie „maskotki” – kota klasy i zaprezentowanie swojej klasy w zabawny sposób.
Pierwsza konkurencja polegała na tym, że kilka dziewczyn „przyozdabiało” Wojtka Chudego – czyli naszego klasowego kota. Miały na to kilkanaście minut. W drugiej konkurencji należało się wcześniej przygotować. Nasza klasa wpadła na pomysł, aby porównać każdego z uczniów do smerfów. Każdy miał swój atrybut symbolizujący danego smerfa.

Oprócz tego, było jeszcze kilka innych konkurencji, m.in.:
- ułożenie piosenki i zaśpiewanie jej
- kto pierwszy zje budyń za pomocą malutkiej łyżeczki
- taniec z miotłą

Znalazła się także konkurencja dla nauczycieli wychowawców, czyli ułożenie wiersza o swojej klasie. W naszym przypadku pisała go nasza wychowawczyni – pani Dulian.
We wszystkich konkurencjach staraliśmy się wypaść jak najlepiej – była to dla nas dobra zabawa, ani przez chwilę nikogo nie opuścił dobry humor.

Na końcu kto chciał, mógł zostać pomalowany kolorowymi farbkami na znak bycia godnym przyjęcia do gimnazjum.

Opracowała: Jagoda Madejczyk

Dodał: Administrator 26.01.2014, 20:19


GIM-> Choinka patriotyczno-historyczna klasy 1a gimnazjum

Wchodząc do klasy nr 12 na pewno każdemu w oczy rzuca się wyjątkowa choinka.
Dlaczego wyjątkowa?
Ponieważ wiszą na niej bombki niezwykłe, z datami historycznymi, które moim zdaniem są kluczowym elementem jej nadzwyczajności. Bombki zostały wykonane w szczególności przez klasy 1 gimnazjum, ale nie tylko. Mówią nam o ważnych datach, które my, Polacy powinniśmy znać. Piękne łańcuchy zrobione z biało-czerwonego papieru, dodają jej elementu patriotycznego, a światełka mienią się w oczach. Pod choinką znajdują się prezenty, oklejone również datami historycznymi. Cieszę się, że to nam klasie 1a gimnazjum przypadła ta piękna choinka pod opiekę. Mam nadzieję, że kolejny raz na Boże Narodzenie choinka będzie przybrana równie pięknie i kreatywnie.

Opracowała: Anna Knapik

Dodał: Administrator 26.01.2014, 20:11


SP i GIM-> Kosmiczna podróż

22 stycznia 2014 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcjach astronomii, przyrody i geografii, które odbyły się w Cyfrowym Planetarium Objazdowym Astropark. W sali nr 24 stanął namiot o rozmiarach 6m x 6m i wysokości 3m.

Po krótkiej prelekcji wstępnej uczniowie wraz z opiekunami zajęli miejsca w planetarium i obejrzeli film wyświetlony na sferycznym ekranie, co czyni pokaz bardzo interesującym, ułatwiając przyswajanie wiedzy przez oddziaływanie wielozmysłowe. Tematem filmu była budowa, typy i ewolucji teleskopu.
W drugiej części uczestnicy spotkania z astronomią rozpoznawali planety, gwiazdozbiory i obserwowali gwiazdy północnego i południowego nieba.

Ta wyjątkowa podróż dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych emocji, a także w znacznym stopniu wzbogaciła wiedzę w zakresie astronomii.

Opracowała: Urszula Jackowicz

Dodał: Administrator 24.01.2014, 22:50<< 25 z 115 >>

Dla Uczniów
Dla Rodziców