Wakacje za: 88 dni Strona Główna         Plan Lekcji         Sport         Galeria
Menu
SP-> Stay fit and healthy!

W ramach projektu „Trzymaj formę” uczniowie klasy 6c zajęli się na lekcji języka angielskiego tematem zdrowego stylu życia. Sprzyjał temu również realizowany przez nas rozdział z podręcznika o jedzeniu i różnych produktach żywnościowych. Efekt w postaci prac uczniów można objerzeć w gablocie językowej na korytarzu drugiego piętra naszej szkoły. Są to plakaty przedstawiające zdrową i niezdrową żywność oraz przykładowe jadłospisy zawierające tylko zdrowe produkty. Zapraszamy do oglądania i lektury.

Opracowała: Anna Martyka

Dodał: Administrator 14.05.2014, 18:47


SP-> Szkolny Konkurs Piosenki w klasa 0 - III

Szkolny Konkurs Piosenki w klasa 0 - III już za nami. Odbył się on 6 maja pod hasłem „Idź w stronę słońca” i przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń. Uczniowie, którzy wystąpili w tym roku byli wspaniale przygotowani i prezentowali bardzo wysoki poziom. Jury miało trudny wybór. Po długiej naradzie ogłoszono wyniki konkursu:

SOLIŚCI:
I miejsce: Wiktoria Sikorska – kl. II a
exaequo Oliwia Madejczyk – kl. II b
II miejsce: Wiktoria Stańczyk – I a
III miejsce: Oliwia Ligęza – kl. IIIb

ZESPOŁY:
II miejsce: „Wesoła gromada” – kl. II b
III miejsce: Milena Mazurkiewicz i Magdalena Kurczab – kl. I a

WYRÓŻNIENIA:
Magdalena Wantuch – kl. I c
Julia Rąpała – kl. II a
Kinga Piwowarczyk i Wiktoria Karpiel – O „a”, O „b”
Zespół „Majowe kwiatuszki” – kl. I b

Dziewczynki, które zajęły I miejsca już 15 maja będą reprezentować nasza szkołę w Pogórzańskim Festiwalu Piosenki. Trzymamy mocno kciuki!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

A. Ropska
Zdjęcia w galerii SP

Dodał: Administrator 13.05.2014, 20:40


SP-> INFORMACJA dla rodziców dzieci zapisanych do klasy pierwszej na rok szkolny 2014 / 2015

Dyrektor Zespołu Szkół w Tuchowie informuje, że spotkanie rodziców dzieci zapisanych do klasy pierwszej na rok szkolny 2014/2015 odbędzie się 27 maja 2014r. /wtorek/ o godz. 17:00 w budynku Zespołu Szkół przy ul. Jana Pawła II 6 – sala nr 8 (parter).

Dodał: Administrator 13.05.2014, 15:28


ZS -> Wykład o zdrowym odżywianiu
Dnia 28 kwietnia odbył się wykład o zdrowym odżywianiu prowadzony przez panią Emilię Lorenc.

Tego dnia wyszliśmy całą klasą wraz z innymi gimnazjalnymi klasami do Domu Kultury w Tuchowie. Gdy dotarliśmy na miejsce, a wszyscy usiedli, pani Karolina Dąbczyńska przywitała nas i powiedziała nam kilka słów o Fundacji Wimed+ czyli organizatorze spotkania, w jakim celu tutaj przyszliśmy i o czym będziemy słuchać. Potem oddała głos pani Emilii Lorenc – doradcy żywieniowemu, która przedstawiła się i zaczęła ciekawy wykład o zdrowym odżywianiu. Mówiła o tym, jak szkodzą gazowane napoje, chipsy, słodycze i czym można je zastąpić. Dowiedzieliśmy się także, w jaki sposób wybierać produkty, aby odżywiać się zdrowo i smacznie oraz czemu lepsze są produkty naturalne od przetworzonych. W swojej prezentacji poleciła również kilka osób, które swoimi wypowiedziami pomogły nam zrozumieć, dlaczego powinniśmy przywiązywać wagę do tego, co jemy, oraz poddały nam parę przepisów na wartościowe posiłki (na np. smacznie wyglądające, kolorowe kanapki Janka Paszkowskiego). Pamiętam, że pani Emilia mówiła także, że warto się dużo ruszać i uprawiać sporty – bo to także samo zdrowie. Na zakończenie każdy mógł sobie wziąć kartkę z przepisami z zakresu zdrowego odżywiania ułożone przez panią Lorenc na cały dzień: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Mnie najbardziej przypadł do gustu przepis na podwieczorek – czyli czekoladowy krem do picia. Jeszcze go nie próbowałam, ale mam taki zamiar.

Osobiście uważam, że wykład plus kolorowa prezentacja był interesujący, pouczający i każdy z niego coś wyniósł. Ja sama dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy i teraz bardziej zwracam uwagę na to, co ląduje na moim talerzu. Okazało się, że to, co jadłam lub piłam zawsze było smaczne, jednak niekoniecznie zdrowe. Wierzę, że dużo moich znajomych i kolegów doszło do tych samych wniosków i będzie się starało zmienić swój tryb życia. Jestem rada, że byłam na tym spotkaniu i myślę, że takie prezentacje powinny być organizowane nie tylko w Domu Kultury, ale także w naszej szkole.

Jagoda Madejczyk 1a

Dodał: Administrator 12.05.2014, 19:40


SP-> Tydzień Bibliotek

Środa 7 maja, była dla Przedszkolaków i uczniów klasy I C dniem nietypowym. Tego dnia dzieci obejrzały przedstawienie pt. ”Lampa Alladyna”. Adaptację jednej z najsłynniejszych opowieści Szeherezady przedstawili aktorzy Studia Małych Form Teatralnych „Sztuka” z Trzebini. Spektakl w całości mówiony był wierszem, a piękna orientalna muzyka oddawała niezwykłą, baśniową atmosferę spektaklu. Barwne kostiumy, kolorowa scenografia przybliżyły dzieciom egzotykę krajów dalekiego wschodu. Perypetie głównego bohatera, który uniknął wielu trudnych sytuacji dzięki wrodzonemu sprytowi i chęci niesienia pomocy, przeplatane były wieloma humorystycznymi sytuacjami, które wywoływały salwę śmiechu wśród dzieci. Spektakl miał charakter interaktywny, dzięki czemu dzieci mogły uczestniczyć bezpośrednio w przedstawieniu. Wspólnie z aktorami wywoływały ducha Lampy, tańczyły przebrane za nietoperze i pomagały kupcom na targu.

Barwny Spektakl dzieci obejrzały w Domu Kultury, a zorganizowany on został w ramach inauguracji Tygodnia Bibliotek. Organizatorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie !


Zdjęcia w Galerii SP


Anna Jurek

Dodał: Administrator 09.05.2014, 15:44<< 25 z 126 >>

Dla Uczniów
Dla Rodziców