Wakacje za: 146 dni Strona Główna         Plan Lekcji         Sport         Galeria
Menu
GIM-> Fotorelacja z "Wieczornicy Wielkopostnej"
W dziale Galeria / Gimnazjum została zamieszczona fotorelacja z Wieczornicy Wielkopostnej.

Autorem zdjęć jest Pan Piotr Lipka

Dodał: Administrator 31.03.2014, 20:46


GIM-> Sukces gimnazjalistki… „Na tatrzańskim szlaku”.

Maria Czop, uczennica klasy III b gimnazjum zdobyła II miejsce w IX Edycji Konkursu Literackiego „Na tatrzańskim szlaku”.

W miniony piątek 28 marca Marysia była w Zakopanem, aby w siedzibie Tatrzańskiego Parku Narodowego odebrać nagrodę za swoją pracę. W tym roku konkursowi towarzyszyło motto: „Tatrzańskie zadziwienia”. Uczestnicy – uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów – mieli do wyboru 3 formy:
1. napisać wiersz ukazujący piękno tatrzańskiej przyrody,
2. opisać obraz przedstawiający tatrzański pejzaż,
3. zredagować kartkę z dziennika, w której rolę narratora przyjmuje jeden z elementów tatrzańskiej przyrody, np. limba, staw, wodospad, ptak.

Marysia w konkursie bierze udział od wielu lat – zawsze odnosiła w nim sukcesy, więc tym bardziej cieszy fakt, że swoją przygodę z „Tatrzańskim szlakiem” zakończyła tak wspaniałym osiągnięciem. To budujący przykład, gdy miłość do gór i zdolności literackie przekuwają się w nagrody i wyróżnienia.

Uczennicy serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania swoich pasji.

Opracowała: Anna Szeląg

Dodał: Administrator 31.03.2014, 17:28


ZS -> „WIECZORNICA WIELKOPOSTNA - czyli nastolatków o życiu i śmierci rozważania”

Wielki Post to czas refleksji i zadumy nad życiem i śmiercią. To moment gdy zastanawiamy się nad sensem naszego istnienia, nad tym co przyniesie czas.
Co tak naprawdę jest ważne w naszym życiu? Przemija młodość, uroda odchodzą od nas Ci których kochamy i Ci których jeszcze nie zdążyliśmy pokochać, odchodzą bo umieranie to odwieczny cykl rządzący prawami natury. Więc nie ważne czy jesteśmy młodzi czy mamy już sporo lat, warto zatrzymać się i zadać sobie pytanie jaki jest cel naszego życia?
Takie pytanie postawili sobie uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Tuchowie i w niedzielę 30 marca wystawili „Wieczornicę wielkopostną”.
Ci młodzi ludzie dali nam sposobność, aby w pośpiechu codzienności zatrzymać się i zastanowić nad istotą życia i śmierci. Uczniowie odkryli w poetyckich strofach to co piękne i głębokie.
Poezja i śpiew pozwoliły, mamy nadzieję, znaleźć odpowiedź na to pytanie, gdyż na twarzach naszych gości widać było zadumę, skupienie a w oczach niektórych kręcącą się łzę. Mieliśmy możliwość wsłuchać się w ciszę własnej duszy i zrozumieć, że życie jest niepowtarzalne i powinniśmy wypełniać naszą wędrówkę ważnymi i cennymi elementami.
W tym poetyckim spotkaniu wzieli udział uczniowie oraz nauczyciele tuchowskiego gimnazjum. Recytowali wiersze, a powstały z tej okazji chór śpiewał nostalgiczne piosenki. Wielkopostna scenografia pozwoliła słuchaczom
jeszcze głębiej przeżyć to wydarzenie.
Kreśląc te słowa chcemy podziękować wszystkim uczniom i nauczucielom Zespołu Szkół oraz wszystkim tym, którzy tak chętnie zaangażowali się w to przedsięwzięcie . Szczególne jednak podziękowania należą się niezwiązanym z naszą szkołą muzykom. Pani Paulina Kloch, studentka pedagogiki artystycznej, flecistka poprowadziła chór, zaaranżowała śpiewane piosenki, zagrała na flecie oraz fortepianie, p. Robert Kapka- gitara klasyczna, p.Szczepan Pyrcz- gitara basowa, p.Marek Mikos-bębenki, marakasy, p.Karol Duda- saksofon.

Mamy nadzieję, że czas spędzony z nami pozwoli pamiętać, że śmierć jest nieunikniona ale nie ma nic piękniejszego niż życie.


Pomysł i reżyseria „Wieczornicy wielkopostnej” należał do Pani Justyny Jaworskiej - Lipki.

Opracowała: Justyna Jaworska – Lipka

Zdjęcia wykonane przez Pana Piotr Lipkę w dziale Galeria/Gimnazjum

Dodał: Administrator 30.03.2014, 22:22


SP-> Pyszne witaminki – robimy owocową sałatkę

„W owocach siła, w owocach zdrowie. Każdy przedszkolak o tym Ci powie...”
Wiosna wreszcie przyszła na dobre - natura otula nas słońcem, błękitnym niebem i nieśmiało pojawiającą się zielenią… Już niedługo pojawią się pierwsze sezonowe warzywa i owoce. Będziemy mogli w końcu po długim, zimowym oczekiwaniu sięgnąć po pachnące, chrupiące i pyszne nowalijki.
W naszym przedszkolu uczymy zasad zdrowego odżywiania, mówimy dzieciom, co robić, żeby jedzenie przynosiło nam same korzyści, a wszystko co jemy było nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe.
Pięciolatki z grupy 0 „B” własnoręcznie przygotowały na zajęciach pyszną, witaminową sałatkę. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, brzoskwinie, kiwi, pomarańcze, mandarynki i winogrona. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy ręce, potem ubraliśmy fartuszki, a następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej owoce. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Sałatki udały się i smakowały wspaniale! Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji z samodzielnej pracy, jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.

Opracowała: Anna Jurek

Zdjęcia w galerii SP

Dodał: Administrator 28.03.2014, 21:37


GIM-> Mamy laureatkę!!!

10.03.2014 zakończyła się tegoroczna edycja Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów. Uczestniczyło w niej ponad 1400 uczniów z całej Małopolski. Laureatami zostało 21, a wśród nich uczennica klasy 3d naszego gimnazjum Lidia Drabik.

Konkursy przedmiotowe organizowane przez Małopolskie Kuratorium mają 3 etapy: szkolny, rejonowy i wojewódzki.
W etapie szkolnym Lidia Drabik była najlepsza spośród uczniów naszego gimnazjum – uzyskała 78 na 80 możliwych punktów.
W etapie rejonowym, który odbył się w Tarnowie, uzyskała również bardzo dobry wynik, co dało jej tytuł finalistki tego konkursu.

Lidka poradziła sobie doskonale również w części pisemnej i ustnej finału w Nowym Sączu, dlatego została laureatką.

Co to oznacza?
Oczywiście otrzymuje ocenę celującą z języka niemieckiego na zakończenie roku szkolnego, ponadto jest zwolniona z egzaminu gimnazjalnego z języka obcego – otrzymuje najwyższy wynik ,a co najważniejsze będzie przyjęta do wybranej przez siebie szkoły ponadgimnazjalnej niezależnie od obowiązujących kryteriów.
I to właśnie powinno być motywacją na przyszłość dla innych uczniów .
Naprawdę warto!

Lidce serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej nauce!

Laureatkę do konkursu przygotowywała mgr Beata Ryba.

Tekst opracowała: Beata Ryba

Dodał: Administrator 28.03.2014, 17:00<< 25 z 122 >>

Dla Uczniów
Dla Rodziców