Wakacje za: 136 dni Strona Główna         Plan Lekcji         Sport         Galeria
Menu
SP-> Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły, czyli Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas IV - VI

4 marca 2015 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski ,,Przyjaciele dzieci wierszem do nich piszą’’. Wzięło w nim udział tylko 9 uczniów z klas IV-VI.
Jury: dyrektor Alicja Płachno i Katarzyna Krupa, po wysłuchaniu wspólnie z klasą V a pięknych recytacji, nagrodziły następujących uczniów:
I miejsce zdobyła Izabela Zając z kl. Va za recytację wiersza ,,Wędrówka’’ Danuty Wawiłow. II miejsce przypadło Alicji Kloch z kl. VIb za ,,Sprawiedliwość’’ Jana Twardowskiego. III miejsce zaś powędrowało do najmłodszego uczestnika: Michała Dudka z kl. IV c za wiersz Ignacego Krasickiego ,,Przyjaciele’’
Wyróżnienia otrzymali: Karolina Grabowska z kl. V a za ,,Samochwałę’’ Jana Brzechwy i Dawid Pieprzycki z kl. VI c, który wyrecytował 31 zwrotek (124 wersy!!!) ,,Pani Twardowskiej’’ Adama Mickiewicza.

Izabela, Alicja i Michał będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 19 marca w Domu Kultury w Tuchowie. Życzymy laureatom etapu szkolnego powodzenia. Natomiast wszystkim gratuluję przygotowania się do konkursu i znakomitego zaprezentowania swych zdolności.

Czy wiecie, kto jest autorem i jak brzmi tytuł tych fragmentów wierszy:

,,Pewnego dnia
wyjdę z domu o świcie,
tak cicho,
że nawet się nie zbudzicie…’’

,,(…) nierówni potrzebują siebie
im najłatwiej zrozumieć że każdy jest dla wszystkich
i odczytywać całość’’.

,,(…) Słyszy przerażające
Głosy trąb, psów szczekania, trzask wielki po lesie.
Stanął…Słucha…Dziwuje się …
’’
Renata Gąsior

Dodał: Administrator 04.03.2015, 19:32


SP-> Z życia klasy 3b SP

Ostatnie dwa dni przed feriami u trzecioklasistów były pełne atrakcji.

W tłusty czwartek rodzice postanowili zrobić milusińskim niespodziankę. W klasie pojawiły się pączki. Pyszne, słodziutkie, posypane cukrem lub lukrowane i z nadzieniem. Smakowały wyśmienicie. Zabawa w pałaszowanie słodkości była przednia i nikt nie liczył kalorii. Każdy chciał być naznaczony na twarzy tym, co było na zewnątrz i wewnątrz pączka.

Natomiast w piątek zagościły w klasie serca, serduszka, lizaki, czekoladki i mnóstwo walentynek. Klasowy Walenty – Mikołaj wyglądał jak prawdziwy amant, który z koszyka wyciągał pocztę walentynkową.
Wszystkim za wszystko DZIĘKUJEMY !!!!!!!!!!!!!!!

Elżbieta Fryzowska

Zdjęcia w dziale GALERIA/SP

Dodał: Administrator 25.02.2015, 22:09


ZS -> WALENTYNKI W ZESPOLE SZKÓŁ

Walentynki (ang. Valentine's Day) – coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisanych wierszem).
14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami, ale w naszej szkole miłe życzenia otrzymują nie tylko zakochani. Kartkami obdarowywani są wszyscy, którzy po prostu się lubią. Od poniedziałku, 9 lutego uczniowie mogli wrzucać walentynki do specjalnie przygotowanych skrzynek. W piątek, 13 lutego listy, kartki, upominki zostały rozdane przez pocztę walentynkową zarówno w szkole podstawowej, jak i w gimnazjum. Aby miłe święto było należycie uczczone, samorządy obu szkól zorganizowały zabawę walentynkową, która odbyła się 12 lutego w hali sportowej MOSiR. Wszystkim podobały się: serduszkowa dekoracja, muzyka, zabawy, pląsy, tańce. Przewodniczący samorządu uczniowskiego w gimnazjum Dawid Sobarnia prowadził zabawy i nie pozwolił siedzieć ani chwilki w kącie, ani podpierać ścian. Uczniowie Zespołu Szkół świetnie bawili się w miłej atmosferze.
A ja dziękuję wszystkim uczniom i tym nauczycielom, którzy zgodzili się sprawować opiekę nad uczniami.
Drodzy Uczniowie! Wesołych walentynek!
Dorota Cich

Dodał: Administrator 16.02.2015, 09:05


ZS - > SPOTKANIE Z MEKSYKIEM

W dniu 12 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z podróżnikiem, który przedstawił wrażenia z wyprawy do Meksyku.
Państwo położone w południowej części Ameryki Północnej od dawna fascynuje Europejczyków, pewnie dlatego nasi uczniowie musieli zostać podzieleni na trzy grupy, aby wszyscy chętni mogli wziąć udział w prelekcji.
Spotkanie odbyło się w gościnnych murach Domu Kultury w Tuchowie.
O czym była prelekcja? Zobaczyliśmy zdjęcia z miasta Meksyku, które kandyduje do miana największego miasta świata. Gwarne zatłoczone ulice, podziemne miasto metra, hiszpańskie katedry, nowoczesne budynki, fiesta oraz wszechobecni mariachi.
Ponadto dowiedzieliśmy się:
- jak ostra jest meksykańska papryka,
- zobaczyliśmy niezwykłe Muzeum Mumii,
- jak smakują smażone świerszcze i inne regionalne przysmaki w mieście Oaxaca,
- jak żyją potomkowie dumnych Majów w San Cristobal De las Casas,
- poznaliśmy kurort Cancun położony na Półwyspie Jukatan nad ciepłymi wodami Morza Karaibskiego,
- jak obecnie wyglądają ruiny wielkich miast Azteków i Majów,
- jakie są wymiary największego drzewo świata.
Myślę, że niejednemu z nas zamarzyła się podróż do Meksyku. Mnie też!

Urszula Jackowicz

Dodał: Administrator 16.02.2015, 08:58


SP-> Wyniki konkursu na najładniejszy zielnik

Tradycyjnie uczniowie klas czwartych na lekcjach przyrody wykonywali zielniki. Powstały piękne pracy, spośród których komisja konkursowa wybrała trzy najpiękniejsze.
Autorami tych zielników są:
Milena Strojny z klasy 4 a
Krzysztof Skrzyniarz z klasy 4 b
Damian Dusza z klasy 4 c
Zwycięzcy otrzymali podczas apelu pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Urszula Jackowicz

Dodał: Administrator 16.02.2015, 08:58<< 25 z 148 >>

Dla Uczniów
Dla Rodziców